Как зеленчуковото градинарство може да ви спести време, стрес и пари.

- Какъв е приносът на държавата за съхранение на биоразнообразието от растителни видове?

Храстовидни овощни видове – дюля, някои сортове на сливата и вишнята, касис, червено и бяло френско грозде, лешник (леска) и др.

Създаване на насаждения и агротехнически мероприятия за отглеждането им. Разглеждат се  о ... Овощарство и биотехнологични методи

Класификации на овощните културиОсновни овощни видове и техните особеностиВижте също

Библиотека Зеленчукови култури Плодови зеленчукови култури

Разбира се, през последващите години наблюдавахме известно, макар и незначително, съживяване на някои производства на плодове, което обаче е далеч под потенциалните възможности на страната ни.

Вносът на земеделски продукти от трети страни в ЕС – наболял проблем, но решение не се задава Европейските фермерски протести...

Агрокоментар: Зелената сделка – между реалността и крайностите

края на май пръскане срещу ябълков плодов червей – първо поколение

Само една качествена плодова продукция може да бъде конкурентноспособна не само на вътрешния, но и на международния пазар.

- Генетичните ресурси непрекъснато са в обмен. Непрекъснато ги обогатяваме с местни сортове, стари български, диви видове, но и от чужбина при различни наши командировки и кореспонденции. Това е Овощарство едно национално богатство.

Спирателни кранове и арматура Ъглови спирателни кранове Канелки Поцинковани фитинги Месингови и хромирани фитинги ППР тръби и фитинги ПВЦ тръби и фитинги Филтри за вода Тефлонови ленти и кълчища ПЕВП тръби и фитинги Промишлена арматура, стоманени фитинги и фланци Капаци и решетки за шахти Кранове за радиатор Фитинги за отопление Циркулационни и бустер помпи Пожарни хидранти, маркучи и аксесоари СЕЗОННИ ПРОДУКТИ Бъдещето на овощарството в България е в черешите и сливите.

В резултат на това напълно безотговорно отношение производството на плодове у нас намаля драстично. И така от износител, страната ни се превърна във вносител, не само на субтропични, но и на традиционните за нас плодове - ябълки, круши, праскови, кайсии и др.

При семковите видове борбата е насочена срещу основните болести и неприятели – струпясване, брашнеста мана, загиване на завръзите при дюля, плодови червеи, листни въшки, многоядни неприятели – мъхнат бръмбар, майски бръмбар и др.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *